To była jedna z najbardziej wstrząsających zbrodni w naszym regionie. Dokonał jej 25-letni Czesław Konieczny w 1929 roku. Po egzekucji został pochowany na cmentarzu przy ulicy Limanowskiego w Ostrowie Wielkopolskim, a całą sprawą zainteresował się Marcin Myszka twórca kanału Kryminatorium.

Marcin Myszka jest znanym twórcą internetowym, prowadzi z powodzeniem programy "Kryminatorium", "Niediegetyczne", "Sylwetka mordercy".

W 2018 roku wystartował z projektem “Kryminatorium”. To cotygodniowy autorski program kryminalny, który od początku istnienia plasuje się w czołówce zestawień najpopularniejszych podcastów w Polsce. W każdy poniedziałkowy poranek przedstawia tam inną sprawę kryminalną. Czasami są to zbrodnie z pierwszych stron gazet, innym razem poruszam sprawy zapomniane i archiwalne. Format podcastu zmieniał się przez ostatnie miesiące, obecnie przypomina słuchowisko. Marcin wykorzystuje efekty dźwiękowe, muzykę oraz głosy aktorów, aby w ten sposób przekazać emocje płynące z omawianej historii oraz rozbudzić wyobraźnię słuchaczy.

LINK do artykułu z 2019 roku.

Poniżej cały odcinek dotyczący zbrodni z 1929 roku Czesława Koniecznego: