Zdrowe, mocne i lśniące włosy to marzenie kobiet i mężczyzn. Prawidłowe dbanie o włosy to nie tylko wizyta u fryzjera i zabiegi upiększające. Stosowanie zewnętrznych środków wzmacniających włosy często nie przynosi oczekiwanych efektów.

Choroby, osłabienie, stres, niewłaściwa pielęgnacja przyczyniają się do rozdwajania, przetłuszczania lub wypadania włosów. Dlaczego włosy wypadają?
Dużą rolę odgrywają również hormonyoraz różnego rodzaju zaburzenia funkcjonowania ustroju.U kobiet wraz z wiekiem występuje ich przerzedzanie się, matowienie i nadmierna łamliwość.
Odżywcza dieta może wpływać pozytywnie nie tylko na wygląd włosów, ale również na ogólną kondycję organizmu. Dieta przy wypadaniu włosów.
Płukanki, szampony lub środki wzmacniające na bazie ziół to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących naturalnych produktów pielęgnacyjnych. Zdrowe i wartościowe truskawki.

Pomocne zioła:

Skrzyp polny- zawiera w swoim składzie związki krzemu i inne sole mineralne, witaminę C oraz kwasy organiczne. Zewnętrznie, napary z ziela skrzypu stosuje się przeciw wypadaniu włosów,  ponieważ działa ono wzmacniająco na cebulki włosowe.
Pokrzywa– dostarcza soli mineralnych a w szczególności potasu, wapnia, żelaza, krzemu a także kwasów organicznych i białka. Odwar z liści pokrzywy stosuje się przeciw łupieżowi i wypadaniu włosów. Natomiast odwar z korzenia pokrzywy można stosować także przy siwieniu włosów.
Ziele i korzeń łopianu– działają wzmacniająco, stosować można również sok z tego ziela, który używa się do smarowania liszajów na skórze głowy. Odwarem z ziela łopianu można spłukiwać włosy po ich umyciu.
Mydlnica lekarska– stosowana była już w starożytności przy trądzie, liszajach i wrzodach. Obecnie wchodzi w skład mieszanek ziołowych stosowanych do mycia włosów przy ich wypadaniu, łojotoku i łupieżu.